تبلیغات اینترنتی چیست

(3 رای‌ها)
تبلیغات اینترنتی چیست

تبلیغات اینترنتی و بازاریابی اینترنتی به یکسری اقدامات تبلیغاتی تحت وب گفته می شود که منجر به فروش مستقیم محصول به صورت اینترنتی یا حضوری منجر می شود. تبلیغات اینترنتی به همراه تبلیغات سنتی و محیطی به افزایش میزان آگاهی از برند و افزایش فروش در کسب و کار کمک می نماید.

تبلیغات اینترنتی به حوزه های تخصصی تری تقسیم بندی می شود که به صورت زیر است:

1- وب مارکتینگ : شامل وب سایت های تجارت الکترونیک، وب سایت های بازاریابی شبکه ای، وب سایت های آگهی، تبلیغات اینترنتی در موتورهای جستجو مثل گوگل و بهینه سازی سایت یا سئو می باشد.

2- ایمیل مارکتینگ: اقدامات بازاریابی ایمیلی و تبلیغات اینترنتی از طریق ارسال ایمیل به مشتریان کنونی و افراد علاقه مند

3- بازاریابی شبکه های اجتماعی : در این مدل از تبلیغات اینترنتی بازاریابی و تبلیغات (بازاریابی ویروسی) از طریق شبکه های اجتماعی همانند فیس بوک، آپارات، اینستاگرام، گوگل پلاس و ... انجام می گردد.

در زمینه تبلیغات اینترنتی 5 استراتژی که از نگاه صاحبان کسب و کار بهترین نتیجه را دارد به این صورت توضیح داده می شود.

در حالی که ایمیل مارکتینگ در صدر جدول استراتژی های تاثیر گذار در زمینه تبلیغات اینترنتی قرار دارد سایر استراتژی ها هم نزدیک به این استراتژی حرکت می کنند. 54 درصد از صاحبان کسب و کارها ایمیل تبلیغاتی را جزو بهترین روش در تبلیغات اینترنتی می دانند. بر اساس آخرین نظر سنجی ها بین افراد درگیر در کسب و کارهای مختلف بیش از40 درصد از آن ها معتقدند وب سایت ها و وبلاگ ها با طراحی زیبا، وب سایت های بهینه سازی شده (سئو) و شبکه های اجتماعی در بین موفق ترین تاکتیک های تبلیغات اینترنتی قرار دارند.

تامین محتوای مناسب و هدفمند برای وب سایت ها در بین پرطرفدارترین تاکتیک ها قرار دارند. در تبلیغات اینترنتی تامین محتوای مناسب می تواند باعث افزایش وفاداری مخاطب و مشتری شما به وب سایت و کسب و کارتان گردد.

اگر بخواهیم در زمینه تبلیغات اینترنتی و تاکتیک های موثر بر اساس نظر سنجی های انجام شده به یک جمع بندی دست یابیم به ترتیب باید به ایمیل مارکتینگ، بهینه سازی سایت، تامین محتوا، شبکه های اجتماعی و ظاهر زیبا و بهینه شده وب سایت  اشاره کرد.

خواندن 2170 دفعه آخرین ویرایش در شنبه, 25 مهر 1394 ساعت 11:14
رایگان دانلود کنید

بازاریابی موتور های جستجو برای کسب و کار های کوچک

این فایل حاوی مطالب جذاب و کاربردی برای بالابردن بازدید وب سایت شماست
رایگان دانلود کنید