راه اندازی کمپین تبلیغات اینترنتی در گوگل

(0 رای‌ها)

 

در ابتدا بهتر است شما را با کمپین های PPCکه خود یک تجارت در بحث تبلیغات اینترنتی محسوب می شوند ، آشنا کنیم:

همانطور که احتمالاً با توجه به عنوان این مقاله متوجه شده اید، کلمه PPC، مخفف Pay Per Clickمی باشد. در مورد PPCباید گفت بهترین، ساده ترین و مؤثرترین روش برای آگهی دهندگان و تبلیغات اینترنتی، به منظور بدست آوردن بهترین موقعیت برروی موتورهای جستجوگر می باشد. تبلیغات PPCهمان تبلیغات کلیکی معروف هستند که حتماً قبلاً درباره آن در ایمیل های خود تحت عنوان “کسب درآمد از اینترنت” و امثالهم بسیار شنیده اید!

وقتی اشخاص بر روی یک متن یا تصویر تبلیغاتی شما کلیک می کنند، مبلغی به حساب شما به عنوان پورسانت کلیک انجام شده واریز می شود. تبلیغات کلیکی PPCعملاً می تواند در گرفتن ترافیک بسیار هدفمند و به مقدار زیاد برای وب سایت شما، بسیار فوق العاده عمل نماید. البته اجرای یک کمپین PPCکار آسانی نیست، این کار نیاز به صرف زمان زیادی  داشته و باید بر روی بودجه و زمان خود سرمایه گذاری کنید.
یکی از اشتباهات بزرگ در مدیریت و استفاده از تبلیغات، به کار بردن کلید واژه ها (Keywords)،  بدون داشتن یک برنامه ریزی روشن است؛ یا به عبارتی دیگر “حواستان باشد بدون هیچ مقدمه و آشنایی کامل و بررسی، نپرید وسط موضوع”!

فاکتورهای مهم در تبلیغات گوگل:

کمپین تبلیغاتی

 

◄ اهداف تبلیغات شما: 

در ابتدا باید هدف خود را از ایجاد یک کمپین تبلیغاتی و تبلیغات اینترنتی به طور واضح و شفاف مشخص نمائید ، باید به کلمات کلیدی، محتوای آگهی،  و موارد دیگر توجه نمائید. هدف یک نام تجاری ، تفاوت بسیار زیادی با فقط فروش یک محصول دارد .یکی از اهداف وب مستر برای ایجاد تبلیغات کلیکی، کسب محبوبیت در موتورهای جستجو می باشد.

◄ بودجه تبلیغات در گوگل :

فاکتور بعدی مربوط به بودجه شما می باشد ، شما باید کل بودجه خود را با توجه به تبلیغات ماهانه و روزانه تقسیم بندی کنید ، اگر بودجه شما کم باشد ممکن است که شما در کمپین خود با کلیک های زیادی مواجه نشوید ، با این حال اگر شما دارای بودجه کمی هستید ، سعی کنید فقط به کمپین خود فوکوس کنید و سراغ دیگر موارد تبلیغاتی هزینه بر و اضافی نروید.

◄ ارتباط کلمات کلیدی :

با توجه به موارد فوق ، اگر شما بخواهید تمرکز خود را بر روی کلمات کلیدی قرار دهید  و هدف کار خود را بر این اساس برقرار کنید، این کار با هر بودجه ای قابل اجراست ، ولی این کار بودجه شما را افزایش خواهد داد ، این کار باعث می شود که در میزان رتبه جستجو ، قدرتمند و محبوب شوید.

◄ تحقیق در مورد کلمات کلیدی :

زمانی که به یک برنامه ریزی روشن رسیدید و ۳فاکتور هدف ، بودجه ، و ارتباط را در نظر گرفتید ، می توانید شروع به تحقیق در مورد کلمات کلیدی مناسب نمائید ، برای ایجاد کلمات کلیدی مناسب ابزار های زیادی هم رایگان و هم غیر رایگان وجود دارد .
سعی کنید در انتخاب کلمات کلیدی کمی هوشمندانه رفتار کنید ، با دقت کلمات کلیدی مورد نیاز خود را انتخاب نمایید. سعی نکنید با یک و یا دو واژه در کلمات کلیدی رقابت ایجاد نمایید ، همانطور که می دانید همواره رقابت بین یک یا دو کلمه کلیدی بسیار تنگاتنگ بوده و می توان آن را به جنگ کمپین های تبلیغاتی در گوگل و کلمات کلیدی تشبیه کرد!  در اینصورت باید کارهای زیادی را برای دریافت هر کلیک انجام دهید. اما راهی دیگر نیز وجود دارد. شما می توانید روی عباراتی تمرکز کنید که که دارای بیش از ۳کلمه کلیدی باشند  ، این تعداد کلمات کلیدی، ممکن است شما را در جایگاهی مناسب از نظر رتبه بندی کلیکی برساند ، همچنین به ساختار سلسله مراتبی کلمات کلیدی خود نیز توجه کنید : مثلا فرض کنید شما می خواهید با استفاده از سیستم تبلیغاتی گوگل یک مجموعه کالا به نام دوچرخه ایجاد نمائید ، حال برای اینکه این مجموعه  در موتورهای جستجو شهرت یابد ، باید به دنبال کلمات کلیدی مناسب باشید ،  برای انتخاب کلمات کلیدی می توانید از کلماتی همچون “دوچرخه جاده ” ، “دوچرخه کوهستان” ، “دوچرخه جاده ای ارزان قیمت” ، “دوچرخه های حرفه ای کوهستان” و عباراتی نظیر اینها استفاده نمائید.
پس از اینکه نحوه ایجاد کلمات کلیدی را متوجه شدید، زمان آن است که مضامین سایت خود را از طریق ابزار های ساخت کلمات کلیدی، کشف کنید. سپس ساختار حساب خود را که دریافت و واریز است یک سر و سامانی بدهید  و پس از ایجاد یک کمپین تبلیغاتی، گروه بندی های تبلیغات خود را مشخص کنید؛ مانند لوازم خانگی و … سپس کلمات کلیدی را در هر مجموعه ی  سایت خود استفاده نمائید  و پس از انجام تمامی این کار ها منتظر مشاهده اولین کلیک تبلیغاتی باشید.
برای ایجاد یک کمپین تبلیغاتی شما نیاز به سازمان دهی اطلاعات و داده های خود دارید. در ضمن فراموش نکنید که بودجه و هدف نقش اساسی را در این سازماندهی بازی می کند.تبلیغات و گروه های تبلیغاتی :

برای ایجاد یک گروه تبلیغاتی دو اصل را در نظر بگیرید: ارتباط و عمل. این دو اصل اثرات کمپین های تبلیغاتی شما را افزایش می دهد.
گروه تبلیغاتی شما باید دارای کلمات کلیدی مرتبط به یکدیگر  و آگهی مربوط به خود باشد ، تبلیغ یا تبلیغات شما باید به صفحه مربوط به تبیلغ مورد نظر لینک شود یا به عبارتی هر کدام از تبلیغات باید دارای صفحه و آدرسی منحصر به فرد باشند، همچنین توجه به عنوان URLدر این بخش بسیار مهم است ، همواره سعی کنید عنوان هر صفحه، مربوط به کالای مورد نظر و کلمات کلیدی استفاده شده در کمپین تبلیغاتی باشد.

اجرای کمپین تبلیغاتی :

با توجه به ابزار تجزیه و تحلیل وب سایت، مطمئن شوید که مشکلی در اجرای کمپین وجود ندارد. همچنین در روز های اول راه اندازی به درستی آن را تجزیه و تحلیل و بررسی کنید تا همه ی اجزای به درستی کار کند. برای این تجزیه و تحلیل شما نیاز دارید از مطالب ذکر شده در این مقاله استفاده نمایید. پس از اینکه از درست کار کردن کمپین های تبلیغاتی در گوگل مطمئن شدید، در آینده  می توانید سرعت رشد خود را افزایش دهید. می توانید فهرست کلمات کلیدی خود را گسترش دهید؛ گروه های آگهی خود را افزایش بدهید، به مرور می توانید به وسعت کمپین تبلیغاتی خود بیفزایید. با این کار با افزایش بازدید و افزایش درآمد خود می توانید با رشد سود دهی بودجه تبلیغاتی خود را نیز ارتقا دهید.

سخن پایانی :

راه اندازی یک تجارت با استفاده از سیستم تبلیغاتی گوگل، یک سفر جالب، با ارزش و هیجان انگیز است ، اما این سفر برای شما نیست، این سفر برای صعود به جایگاهی مناسب در موتورهای جستجو می باشد.
ابزارهای جدید، با تکنولوژی های جدید همواره در سراسر وب در دسترس هستند. فقط یادتان باشد که که این کار را هوشمندانه انجام دهید . همیشه سعی کنید کمپین های تبلیغاتی PPC  خود را آزمایش نمایید و همچنین تبلیغات خود را با یکدیگر مقایسه کنید و ببنید که کدام یک بیشترین بازدید و کلیک را داشته است .
در صورت امکان از شخصی برای دریافت مشاوره بهره مند شوید  در واقع نحوه درست انجام این کار را یاد بگیرید  ، تبلیغات کلیکی برای ترافیک سایت شما بسیار حائز اهمیت می باشند ، اما اگر شما بخواهید تنهایی این کار را انجام دهید و از مشورت و مشاوره استفاده نکنید ، ممکن است این کار برای شما به یک غول پول خوار تبدیل شود. جهت انجام مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

 

خواندن 3989 دفعه آخرین ویرایش در شنبه, 25 مهر 1394 ساعت 12:01
رایگان دانلود کنید

بازاریابی موتور های جستجو برای کسب و کار های کوچک

این فایل حاوی مطالب جذاب و کاربردی برای بالابردن بازدید وب سایت شماست
رایگان دانلود کنید